-
Mittarilukema:202 000 km
-
Vuosimalli:2012
-
Varaosan osasto:Moottori
-
Käyttövoima:Bensiini
-
Moottori:1.8 l
- Ajoneuvon lisätiedot
- Ajoneuvon tyyppi:Henkilöauto
- Merkki & Malli:Mercedes-Benz - C
- Vuosimalli Alkaen:2010
- Vuosimalli Päättyen:2012
- Uusi:
17.07.2025 (24H)
- Maksutapa:Tilisiirto, Käteinen
- Toimitustapa:Nouto
- Toimitusehdot:Toimitustapana mielellään nouto, tarvittaessa voidaan kuljettaa lisämaksua vastaan.
Myydään tarpeettomana kunnostettavaksi bensiinimoottori M271.820. Jakoketju pompannut ja aiheuttanut vaurioita eli ensin vauriot tarkastettava ja sen jälkeen kunnostettava. Ollut autossa MB C180 CGI vm. 2012 bensiini manuaali (115kW / 156hv, 1800cm3, W204, 204.049). Moottorilla ajettu 202tkm.
Mersun remontista ylijääneitä apulaitteita yms. irto-osia myös myynnissä. Löytyy mm: turbo, imusarja, bensapumppu, ohjaustehostimen pumppu, vauhtipyörä, nokka-akselit, venttiilikoppa, johtosarjoja, letkuja, yms... Ensisijaisesti myyn kuvissa olevan moottorin ja sovittavissa olevalla lisähinnalla tarpeellisia lisäosia moottoriin.
Lisäksi myydään tarpeettomana samaan moottoriin M271.820 sopiva uudelleen kunnostettu (uuden veroinen) sylinterikansi venttiileineen ja jousineen. Tilattu Saksasta Tornau Motoren:sta, mutta ei edes kokeiltu paikoilleen, koska auton alkuperäinen sylinterikansi olikin ehjä. Sopii myös moottoriin M271.860. Sylinterikannen hinta ja kuvat erikseen kysymällä.
Toimitustapana mielellään nouto, tarvittaessa voidaan kuljettaa lisämaksua vastaan.
Hakusanoina: M271.820 / M271820 / 271820
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Täysin suomalainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
Lähetä viesti ilmoittajalle
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
Jatkossa kaikki yksityisten ilmoittajien kanssa käymäsi keskustelut löydät
Alma Ajo -viestipalvelusta